Сьогодні в російській Казані стартує Всесвітня Універсіада. Традиційно серед фаворитів цього турніру – українські спортсмени.

Серед претендентів на нагороди і четверо черкащан. «Черкаський спорт» пропонує побачити обличчя тих, хто вступить у боротьбу за медалі на одному з найпрестижніших світових стартів сьогодення.

Вперше після олімпійських ігор 1980-го року у Росії пройде спортивна подія такого вражаючого масштабу. Всесвітня Універсіада в Казані прийме рекордну кількість спортсменів. Майже 10 тисяч атлетів зі 162-х країн світу розіграють між собою 351 комплект нагород. Традиційно серед фаворитів турніру і українські студенти. На минулій Універсіаді в Китаї українці були сьомими в загальному заліку, тоді черкасці залишилися без нагород. Провал черкаських снайперів, Шаріпової, Куліша і лише п’яте командне місце Ярослава Жмуденка у настільному тенісі – на жаль, це весь доробок наших спортсменів у китайському Шеньчжені у 2011-му.

В час Універсіади Куліша відкравили на Кубок Світу

Цього разу на парад відкриття Універсіади вийдуть чотири черкаські спортсмени, а це: самбістка – Анастасія Сапсай, борець – Василь Шуптар, хокеїст на траві – Антон Сердюк, снайпер – Дарья Шаріпова та футболіст – Дмитро Крошелюк. Перед самісіньким виїздом Кошелюк навіть зіграв зі студентською збірною на Центральному стадіоні Черкас, тоді студенти обіграли черкаський «Славутич» – 2:0. Не поїде на Універсіаду один з потенційних фаворитів турніру з кульової стрільби –  Сергій Куліш, який наразі стріляє на Кубку Світу в Іспанії. Так вийшло, що тренери української збірної пріоритетним чомусь визначили Кубок Світу. Також вдома залишиться волейболіст – Богдан Артеменко. Екс-ліберо черкаського «Імпексагро» провів з командою повноцінний збір, але в останню мить не отримав місця серед дванадцяти гравців. 

 

   Богдан Артеменко, волейболіст: «На тренувальному зборі працювало 14 гравців, я знав, що є 13 місць в команді, але в останню мить чомусь прийняте рішення, що поїдуть 12 гравців. Таким чином, я і ще один партнер по команді залишилися в Україні, прикро, але що поробиш – це спорт».

 

Єдиною черкащанкою, яка вже знає, що таке Універсіада є Тетяна Тарасенко,  цьогоріч вона спробує зробити те, що їй не вдалося в Китаї та піднятися на п’єдестал. Шанси на загальний успіх є і у дзюдоїстки – Анастасії Сапсай, перед самим відльотом до Казані ми поспілкувалися з Настею, яка назвала майбутній старт поки що найважливішим у своїй кар’єрі. Цікаво, що Анастасія буде виступати відразу в двох видах, окрім свого звичного дзюдо вона ще спробує свої сили і у самбо.

 

Анастасія Сапсай, дзюдоїстака: «Для мене Універсіада – це, напевне, найважливіший старт у кар’єрі. На цьому турнірі все максимально наближене до Олімпійських ігор. Зрозуміло, що в таких умовах захищати честь держави та свого навчального закладу дуже престижно».

Фактично черкаським представником на майбутній Універсіаді можна назвати і ще одну снайперку – Тетяну Тарасенко, хоч вона і представлятиме Кам’янець-Подільський університет. Таким чином відразу п’ятеро черкащан можуть привести додому медаль. У порівнянні з трьома спортсменами, які їздили в Китай у 2011-му, маємо теоретично вищі шанси. 

Ймовірні та реальні представники Черкащини на Універсіаді:

- Прудкий Олег – бокс (Черкаський  національний  університет ім. Б. Хмельницького);

- Сапсай Анастасія – дзюдо (Черкаський  національний університет ім. Б. Хмельницького);

- Артеменко Богдан – волейбол (Черкаський національний університет ім. Б.Хмельницького);

- Шаріпова Дар»я – кульова стрільба (Академія  пожежної  безпеки ім. Героїв Чорнобиля);

- Шуптар Василь – вільна боротьба (Уманський державний педагогічний університет ім. П.Г.Тичини);

- Сердюк Антон – хокей на траві (Черкаський державний технологічний університет);

- Кошелюк Дмитро – футбол (Черкаська філія Європейського університету);

- Тарасенко Тетяна – кульова стрільба.

 

Червоним спортсмени, які їду на Універсіаду, чорним - які будуть дома.