Сьогодні ми проводжатимемо 2012-й, рік який подарував черкаським спортсменам чимало позитиву та нагород, рік, який декого засмутив і спонукав покращувати свою майстерність чи турнірну ситуації. "Черкаський спорт" назве кращих спортсменів, тренерів і навіть команду 2012-го року.
Так сталося, що напередодні новорічних свят подібний хіт-парад не проводить управління у справах сім’ї молоді та спорту ЧОДА та міськспорткомітет Черкас. Виправили ситуацію журналісти, які працюють в «Черкаському cпорті» та програмі «Тайм-аут». Колегіальним рішенням ми визначили тріумфаторів спортивного – 2012-го року. Їх нагородження пам’ятними нагородами та подарунками відбулося в студії ТРК «Рось» і сьогодні, о 22.30 його можна буде побачити в телеефірі. Зараз же ми пропонуємо ознайомитися з кращими!
Номінація кращий тренер 2012-го року:
Людмила Шкалікова (фехтування)
В обласному центрі понад 20 років працює єдиний в регіоні фехтувальний зал. Нині його діяльністю керує Людмила Шкалікова - заслужений тренер україни, президент черкаської обласної федерації фехтування. За час 26 річної тренерської діяльності вона виховала чималу плеяду успішних спортсменів. У черкаській фехтувальній залі робили свої перші кроки Антон Кукса, Сергій Шкаліков, Іван БомкО, Ксенія ПЕрцева, Марина СеменькО та багато інших іменитих спортсменів. Тренер вже кілька років очолює Черкаську комплексну дитячо-юнацьку спортивну школу № 2, яка наразі є провідною фехтувальною школою не лише міста, але й України. У 2011 році Людмила Шкалікова теж була номінантом на звання кращого тренера у багатьох спортивних організаціях та виданнях.У 2012 му році її вихованці не раз підіймались на п»єдестал спортивної пошани. Хлопці й дівчата серед кадетів на чемпіонаті України посіли друге командне місце. А у Ховартії її вихованка - Марина Семенько допомогла збірній України вибороти срібло чемпіонату Європи. В Грузії на нещожавному етапі кубку Європи, жіноча збірна команда України здобула 1 місце серед дорослих, у її складі була і черкащанка - Ксенія Перцева. На цьому ж старті чоловіка збірна України завоювала срібло. Іван Бомко – теж тренується в Людмили Шкалікової.
Андрій Мальований (бокс)
Андрій Мальований тренерством займається понад 15 років. Він – заслужений тренер України з боксу. Його учні не раз привозили золото зі світових та європейських рингів. Черкасько-чигиринський тренер серйозно займається формуванням та підготовкою жіночої збірної України з боксу. До речі, звання «заслуженого тренера» Мальований здобув після перемоги своєї доньки-боксерки на Чемпіонаті Європи 2010 року. У 2012му ж Марина Мальована спробувала повторити успіх, але привезла з польського Чемпіонату Європи срібло. Під орудою Андрія Мальованого займається і нинішня бронзова чемпіонка Європи - Альона Капша. Вже понад 10 років Мальований тренує Олега Прудкого – відомого на Черкащині боксера. Головним досягненням Прудкого в 2012-му - бронза чемпіонату України та це бронза п’ятого Чемпіонату Світу серед студентів в Азербайджані.
Переможець: Віктор Нагній (кульовам стрільба)
Віктор Нагні – заслужений тренер України, майстер спорту СРСР зі стрільби кульової. Його вихованці –майстери спорту України міжнародного класу зі стрільби кульової, переможці та призери міжнародних змагань. Серед них - Наталія Чепурна, Микола Вдовиченко, Максим Половинка, Олег Руденко, Тетяна Тарасенко.
У 2011 році Нагнія визнали найкращим тренером Черкаської області міськспорткомітет та обласне управління у справах сім'ї молоді та спорту.
Цьогоріч він знову став претендентом на повторне почесне звання. Адже на лондонську Олімпіаду від нашого регіону поїхало відразу двоє його вихованців- Сергій Куліш та Дар’я Шаріпова.
Спортсмен не олімпійського виду:
Олексій Горішний (фітнес)
Двадцяти шестирічний Олексій Горішний – один із найвідоміших в Черкасах фітнесистів. Спортсмен у 2012-му році переміг на Чемпіонаті України з бодібілдингу і фітнесу. Влітку фітнесист здобув дві золоті нагороди Кубку світу у Будапешті.
А наприкінці 2012го, Горішний увійшов у трійку кращих спортсменів Світу, виборовши бронзу на чемпіонаті Світу в Тайланді. Окрім активної спортивної діяльності Горішний займається тренерством. Під його керівництвом тренується Анна Круковська – спортсменка - фітнесистка, яка не одноразово виборола перше місце та звання абсолютної чемпіонки.
Іван Ткаченко (кікбоксинг)
Один із найсперспективніших кікбоксерів не лише Черкас, а й України - Іван Ткаченко вже другий рік поспіль демонструє, що він не дарма є першим номером збірної України у ваговій категорії 91+. Цього року Ткаченко брав участь у не одному міжнародному турнірі. Одним із найголовніших його досягнень - бронза чемпіонату Європи, котрий проходив у Бухаресті.
Ігор Приходько (кікбоксинг)
Чи не найбільш титулований черкаський кікбоксер Ігор Приходько традиційно для себе зібрав чимало нагород престижних змагань і цього року. Кікбоксер виборов бронзу чемпіонату Європи з кікбоксингу. А головне - це досягнення дозволило Ігорю здобути ліцензію на всесвітні ігри з єдиноборств, що пройдуть у 2013-му році у Санкт-Петербурзі.
Кращий спортсмен ігрового виду:
Чарльз Томас (баскетбол)
Переможець конкурсу Слем-данків та М-Ві-Пі Суперліги 2010-го року в цьому сезоні заряджає черкаську публіку. Американський форвард «Черкаських Мавп» є одним з лідерів черкасців у цьому сезоні та найрезультативнішим баскетболістом своєї команди. В середньому за гру цей бгравець збирає 17 очок та виконує 5.6 підбирань. Найрезультативнішим матчем Томаса в помаранчево-чорній формі стала гра проти БК «Києва» в якій він зібрав 29 очок і виконав 6 підбирань. Неодноразовий учасник матчу всіх зірок Суперліги є одною з найпомітніших фігур в чемпіонаті. Особливо вболівальникам він запам’ятався завдяки своїй вбивчій манері виконувати слам-данки.
Денис Охмак (хокей на траві)
Черкаського гравця хокею на траві - Дениса Охмака не одноразово визнавали кращим бомбардиром України. Хокеїст вчився вправлятися ключкою ще зі шкільної лави. Цьому спорту він присвятив 17 років свого життя. На перспективного гравця поклали око чимало інших клубів. Переманювали високими гонорарами та виступами за інші клуби. Проте Охмак залишився вірним своїй рідній, черкаській команді. У 2012 році, команда нашого краю під назвою «Черкаська область», за яку грає Ох мак, стала бронзовим призером на Третьому чемпіонаті України.
Переможець Олег Тарасенко
Центральний захисник "Славутича" проводить якісний сезон. Окрім "цементування" захисту своєї команди Олег Тарасенко відкрив у собі нові якості. Саме молодший Тарасенко у скрутний для команди час почав забивати важливі м’ячі. А згодом взагалі перекваліфікувася на командного пенальтиста. У підсумку на рахунку Олега Тарасенка шість м’ячів у чемпіонаті другої ліги, що дозволяє йому посідати 7-му сходинку у суперечці бомбардирів чемпіонату.
Катастрофа року:
Зовсім нещодавно Черкащину називали осередком українського волейболу. Не так давно тут були прописані відразу три команди Суперліги. Слід жіночого хімволокна, який в результаті був пере названий в Златогор зник вже відносно давно. А от припинення існування двох призерів українських «Круга» та «Імпексагро» стало несподіваним і майже одночасним ударом для любителів черкаського спорту. Через фінансові негаразди Круг знявся з чемпіонату ще минулої осені, а гравці топового клубу держави розбіглися по українських та європейських командах. З екс-кружанок найбільш яскраво про себе заявили Марина Марченко та Тетяна Козлова. Які відповідно виблискують у російському Динамо та французьких Каннах.
Чоловічий «Імпексагро» всетаки зумів доїхати на навів спущених колесах до фінішу чемпіонату, але на більше цієї команди не вистачило. Наприкінці минулої весни волейболістам роздали трудові книжки, що означало крах останнього волейбольного представника Черкащини в професійних лігах. Причому гравців Імпексагро відправили світ за очі ще й не розрахувавшись з ними. За словами самих гравців з ними і досі не розрахувалися за останні чотири місяці виступів.
Перспектива року:
2012-рік запам’ятався також і виступами черкаських юнацьких команд. Так, цього року відбулася знаменна подія для дитячо-юнацького футболу Черкащини. Відразу чотири черкаські команди «СДЮШОР-Славутич» беруть участь у Дитячо-юнацькій футбольній лізі України. Всі чотири команди по-різному виступають у чемпіонаті. Команди 98-го та 96-го років народження утримують четверті сходинки, а команда 99-го року перебуває на 8-му місці, а 97-го на 9-й позиції.
А от юні черкаські баскетболісти вже давно звикли до виступів в еліті вітчизняного баскетболу. БК «Черкаські Мавпи» від початку свого існування розвиває дитячий баскетбол. А в 2012-му році клуб делегував відразу шість своїх команд до участі у Всеукраїнській юнацькій баскетбольній лізі.
Власне вже цього року вихованці клубу вже потрапили до складу основної команди «Черкаських Мавп», а найстарший юнацький колектив – «Черкаські Мавпи-96» у повному складі бере участь у чемпіонаті Суперліги серед дублюючих складів. У ВЮБЛ черкаські команди досягають також якісних результатів. Команда «Черкаські Мавпи-87» виступає у чемпіонатах ВЮБЛ-96 та ВЮБЛ-97. У першому черкасці посідають 6-ту сходинку, а в другому утримують другу позицію. Найменша команда – «Черкаські Мавпи-01» у своєму дебютному сезоні поступилися лише раз, тому перебувають на третьому щаблі турнірної таблиці. Команди «ЧМ-98» та «ЧМ-99» після трьох турів перебувають на четвертій позиції. «Мавпи-00» з однією поразкою посідають 5-ту сходинку.
Таким чином усі 6 юнацьких команд у 2013-му році продовжать свої виступи у ВЮБЛ, де мають непогані шанси на призові місця.
Курйози року:
Справжніми курйозами цього року можна назвати перипетії в чемпіонаті Черкаської області з футболу. Протягом чемпіонату та Кубку Черкащини відбувалися скандальні події. Серед них, як і торік, головною дійовою особою став МФК "Христинівка". Минулий, 2011-ий рік запам’ятався "легендарною" пробіжкою арбітра, відео якої сколихнуло мережу інтернет. Цьогоріч же, навколо муніципального футбольного клубу "Христинівка" виникло кілька курйозів.
Перший з них відбувся у квітні 2012-го року, коли кубковий матч "Христинівка" - "Ретро" завершився достроково. Причиною цьому став скандальний гол Романа Поліщука, не визнавши який, футболісти "Ретро" залишили поле до кінця матчу.
Відео:
Інший, вже більш масштабний, курйоз виник восени 2012-го року, коли у матчі "Шпола-ЛНЗ-Лебедин" - МФК "Христинівка" відбулася скандальна заміна. Протягом матчу у складі «Христинівки» на кілька секунд з’явився шостий легіонер команди, коли за регламентом максимальна кількість має становить п’ять. В тій грі гості здобули красиву перемогу з рахунком 2:0, але господарі подали офіційний протест, який у підсумку й виграли. Проте на цьому ситуація не завершилася, головний тренер "Христинівки" Віктор Мітасов тривалий час подавав апеляції на рішення КДК Федерації футболу Черкаської області, однак домогтися свого йому не вдалося. За слова Віктора Мітасова, він зустрічався навіть із П’єром Луїджі Коліною, але й ця зустріч не допомогла йому. У підсумку через цю заміну МФК "Христинівка" залишилася без медалей у цьому сезоні.
"Христинівка" здобула перемогу, однак
Відео: